Zainwestuj w swoją przyszłość

Troska o odpowiednio wysoką emeryturę jest jednocześnie troską o naszą przyszłość, dlatego nie można jej lekceważyć. Nawet, jeśli świadczenie emerytalna jest dla nas czymś znacznie odległym w czasie, koniecznie trzeba jak najszybciej zatroszczyć się o jego wartość. Z tego względu bardzo ważne jest, aby nie zwlekać z podjęciem pracy.

Niestety, wielu młodych ludzi nie ma możliwości na jak najszybsze zdobycie intratnego zatrudnienia. Często na początku swojej zawodowej kariery pracują w oparciu o umowę o dzieło, co nie jest korzystnym rozwiązaniem. Taka umowa nie jest bowiem wliczana do późniejszej emerytury, dlatego pod tym względem przepracowane lata pozostają jałowe.

Jeśli już zdobędziemy upragnioną posadę, warto dokładnie zastanowić się nad ewentualnymi urlopami. Roczne przerwy są bowiem odliczane i rzutują na późniejszą wysokość emerytury. Nic dziwnego, że wielu ludzi całkowicie z nich rezygnuje, mając na uwadze późniejsze korzyści finansowe.

Obecnie Polacy mogą także skorzystać z dodatkowego zabezpieczenia przyszłości w formie IKE, czyli indywidualnego konta emerytalnego. Można na nie wpłacać dowolną wysokość profitów, oczywiście mieszczącą się w odgórnie ustalonych warunkach. Dzięki temu można zapewnić sobie dodatkowe źródło dochodów.

IKE w rzeczywistości stanowi pewnego rodzaju formę ubezpieczenia społecznego, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Szczegółowe informacje na temat tej formy konta emerytalnego można znaleźć przede wszystkim w internecie..

Close