Segreguj śmieci – to ważne

Po co mamy segregować śmieci? Kiedyś tego nie robiono i tak jakoś żyliśmy. Czy świat był od tego gorszy? Czy nie było mniej roboty?

Otóż to nie tak. Kiedyś ludzie nie zwracali takiej uwagi na ekologię i raczej skupiali się na tym, aby śmieci wyrzucić i tyle. A ostatnimi czasy sprawy związane z ekologią zyskują na znaczeniu, zaś segregowanie śmieci stało się ważne, bo za nim stoi recykling. Co to oznacza? Otóż to, że recykling to przede wszystkim przetwarzanie surowców. Minimalizujemy produkowanie nowych i tym samym oszczędzamy nie tylko surowce, półprodukty, ale i energię potrzebą do wyprodukowania czegoś.

Dobrym przykładem jest papier. Jeśli chodzi o recykling papieru to jest on łatwy. Możemy wykorzystywać papier ponownie, robić z niego znów różne rzeczy. Bardzo wiele osób zwraca na to uwagę i czyta opisy na opakowaniach, z których wynika czy dany produkt został wyprodukowany od zera, czy też powstał on z surowców wtórnych. Ci, którzy są zwolennikami ekologicznego stylu życia będą woleli produkty pochodzące z surowców wtórnych, w przypadku papieru będą to produkty z makulatury.

Podobnie zresztą jest z plastikiem. Na bardzo wielu plastikowych butelkach napisane jest, że pochodzą one z recyklingu i takie butelki najlepiej kupować. Warto je także wrzucać do specjalnych wynajem kontenerów, aby wspierać recykling.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close